A padlizsán nálunk nem annyira gyakori vendég, nem a kedvencünk. Éppen ezért, mindig úgy készítem el, hogy elveszítse az ízét. Na de akkor minek eszem, ha nem szeretem? Mert egészséges, itthon is terem és el tudom úgy készíteni, hogy finom legyen.
A padlizsánban található kálium, folsav, réz, mangán, niacin, magnézium, B3-, B6-, C- és K-vitamin és nagy mennyiségű rost. Emellett nagyon fontos antioxidánsokat tartalmaz, mint például a padlizsán lilás-kékes bőrében lévő nasunin, amely a sejtek védelmében fejti ki hatását, s segít megfékezni a rákos sejteket.
Hozzávalók:
- 2 db kisebb padlizsán
- 1 kisebb cukkini
- 1 paradicsom
- 1 kicsi vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- egy marék szójagranulátum / negyed pohár vörös/sima lencse
- 4 db csiperkegomba
- só, bors, majoranna
- olaszos fűszerkeverék (elhagyható)
- 1 doboz vegán tejföl
Elkészítése:
A padlizsánokat vágd félbe, majd szedd ki a közepét, kis csónakokat kialakítva. Serpenyőben olajon dinszteld meg a hagymát, majd a fokhagymát. A padlizsánból kiszedett belsőt kockázd fel, a cukkinit és a gombát szeleteld kicsi darabokra.
A szójagranulátumot tedd kevés vízbe, szórj bele olaszos fűszerkeveréket. Hagyd, hogy megszívja magát. Ha lencsét használsz, akkor főzd meg előtte. A vöröslencsét ajánlom, mert azt nem kell áztatni és hamar meg van.
A hagymára mehet rá a cukkini, a padlizsán belseje és a gomba is. Pirítsd jól össze őket, majd, ha jónak ítéled, akkor keverd bele a kinyomkodott szójagranulátumot. Fűszerezd és öntsd rá a vegán tejfölt, keverd össze és töltsd meg a padlizsánokat.
180 fokos sütőben süsd készre, ami olyan 30 perc lesz.
Közben főzd ki a kölest. Fél bögre köleshez egy bögre víz kell, sózd és főzd addig, amig el nem fő alatta a víz. Zárd le és tegyél rá fedőt, hogy felszívja az összes vizet.
Jó étvágyat,
Anna